TOKIO HOTEL is the BEST
~HALLO~si eres fans TOKIO HOTEL registrate aqui..no te costa nada~kusses
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
TOKIO HOTEL is the BEST | Reguli | Inregistrare | Login
POZE TOKIO HOTEL IS THE BEST
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Kalifa
 | Femeie 24 ani Ialomita cauta Barbat 24 - 65 ani |
|
Алексa
Administrator
 Din: Lumea Perversiunilor
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1187
|
|
Machiajul pentru ochii caprui
Machiajul ochilor este conditionat foarte mult si de culoarea parului. Daca esti mai brunetzica si ai ochii inchisi la culoare si ai parul blond / saten deschis, si in plus ai ochii mari atunci ar merge super bine un dermatograf negru, rimel pe genele de sus iar pe pleoape culori deschise- bej, roz pal, alb-gri, vernil deschis, bleu deschis, chiar lila, care se poarta acum!
Daca ai parul inchis la culoare atunci merg foarte bine umbrele; dupa aplicarea fondului de ten/ anticearcane, se aplica pe pleoapa de sus si intr-un strat subtire sub codita ochiului, cam pana la jumatatea ochiului( dedesubt) fardul deschis la culoare, apoi deasupra, pe ploapa, se aplica incepand de la jumatate fard cu cel putin doua nuante mai inchis, dar din aceeasi gama ca cel deschis, o linie crescanda care se ingroasa spre marginea ochiului, continuandu-se cu aprox 1 cm dupa ce ochiul se termina; fardul deschis poate merge in sus pana spre spranceana.
Daca ai ochii micuti, mai migdalati, atunci e recomandat dermatograful, mai degraba rimel pe genele de sus si jos, iar in loc de fardul deschis aplicat in cazul de sus sub ochi, in acest caz se apalica si sus si jos ca intr-un v mai ascutit fardul inchis la culoare, iar sus spre spranceana cel deschis.
Daca ai parul o culoare mai inchisa poti folosi absolut orice culoare de fard, pt blonde este mai pretentioasa alegerea!
_______________________________________ Алексa навсегда!

|
|
| pus acum 17 ani |
|
Алексa
Administrator
 Din: Lumea Perversiunilor
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1187
|
|
machiaj pentru star Pana nu demult, machiajul ochilor (mai ales cel de ocazie) a fost dominat de...anarhie: fardul de pleoape era aplicat la voia intamplarii, culorile erau amestecate cum iti veneau la mana, iar creionul era mazgalit in jurul ochilor si apoi intins, neatent, cu degetul. Ai fi jurat ca biata femeie grabita (ex Jennifer Lopez, Britney Spears, Cameron Diaz)...si-a aranjat machiajul in limuzina, in drum spre petrecere. E adevarat ca uneori cate o diva (Nicole Kidman, Julia Roberts) aparea cu ochii perfecti conturati cu eyeliner, dar acesta era un look rezervat pentru covorul rosu.
In general, mantra era: cu cat mai mazgalit cu atat e mai cool. Acum insa este cu totul alta poveste. Divele muncesc din greu pentru look-ul lor si isi pregatesc fiecare iesire in public, ca pe un rol de Oscar.
Acum ele procedeaza in felul urmator: pleoapa trebuie sa fie perfect curata la inceperea machiajului pentru ca fardul sa se intinda uniform, pe toata pleoapa mobila, pana la linia sprancenelor, intr-un degrade discret.
Indiferent daca este maro, verde, mov, albastru sau roz culoarea trebuie sa fie nealterata, puternica, stralucitoare, in contrast cu mascara negru intens. Am remarcat acest look in diverse prezentari de moda: Versace, Anna Sui, Miu Miu.
Pentru a da profunzime ochilor, unii make-up artisti accentueaza cu negru pleoapa inferioara, pe interior. Nimic mai mult. Unii insa au riscat si s-au jucat ceva mai mult cu creionul negru "pentru ca privirea sa para misterioasa si sexy"...Simplu, nu?
De ce sa nu incercam si noi sa le urmam exemplul la pertecerea de revelion? Asa ca e bine sa riscam si sa pasim precum divele in noul an care cu siguranta ne va aduce lucruri frumoase.
_______________________________________ Алексa навсегда!

|
|
| pus acum 17 ani |
|